csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Archív akcí

PODZIMNÍ POODERSKÉ RYBÁŘSKÉ SLAVNOSTI

Podzimní pooderské rybářské slavnosti se uskuteční 5. listopadu 2016 na zámku v Bartošovicících

 

od raních hodin výlov Dolního bartošovického rybníku s možností zakoupení ryb

 

Nádvoří zámeckého parku, zámecký park

stánkový prodej a prezentace držitelů regionální značky „Moravské Kravařsko regionální produkt®

prezentace MAS Regionu Poodří, z. s.

ukázka sokolnictví, sokolník Vít Jelínek

akvárium s rybami z Poodří

ve 12.00 hodin odhalení „Anděla Poodří“ (autoři – umělečtí kováři z kovárny  v Milostovicích u Opavy pod vedením Ondřeje Gély)

 

I. a II. patro zámku od 10.00 do 15.00 hodin

zdobení a prodej vánočních ozdob firmy LYRA decor s.r.o.

prezentace projektu „Pohádkové Poodří“, raznice s motivem postavičky „Vyraž si svou Rusalku“

tvůrčí dílna včelařského kroužku „Včelaříci“ z Bartošovic

výstava prací studentů SSUŠ AVE ART Ostrava, plenér 2016

TIC Regionu Poodří (propagační materiály, upomínkové předměty)

domácí kuchyně – nabídka nejen rybích specialit

výstavní expozice Moravského Kravařska, vstupné dobrovolné

 

Záchranná stanice a Dům přírody Poodří od 9.00 do 17.00 hodin

od 10.00. do 16.00 hodin komentované prohlídky každou celou hodinu

 

Bartošovický vodní mlýn

možnost prohlídky v průběhu celého dne (kontakt - Ing. Mácha tel.: 737 136 309)

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic I.

1. ročník akce Regionu Poodří

V neděli 13. června 1999 kulturní komise při Obecním úřadu v Pustějově uspořádala v areálu místní Sokolovny 1. ročník zábavného odpoledne. "Hry bez venkovských hranic" za účasti soutěžících družstev v čele se starostou, resp. zástupcem starosty obcí Bartošovic, Bílova, Hladkých Životic, Kujav a družstva Pustějova I a II. Do soutěže se zapojily také děti zúčastněných obcí v pěvecké soutěži "Pustějovský slavíček" dle věkových kategorií.   Velkým potleskem a mohutným povzbuzováním byly provázeny soutěže vybraných smíšených dvojic každého obecního družstva, kteří se stali pošťáky, kominíky, skláři, hospodskými a hasiči. Přestože motto znělo: "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se", boje v jednotlivých disciplinách byly nelítostné. Nakonec se prosadilo mládí a vítězem celého klání obcí se stalo družstvo Pustějova II.   Tato akce byla první společnou, kdy zástupci sousedních obcí a občané samotní našli způsob, jak se odreagovat od všedních starostí a problémů, společně se bavit,veselit.Nebývalý zájem o tento netradiční způsob zábavy snad vytvoří z této akce tradici. Druhý ročník těchto her se v roce 2000 uskuteční v obci Bartošovice. Těšíme se na přístí ročník Her bez venkovských hranic.  

Ing. Oldřich Usvald

Soutěže se zúčastnilo 5 obcí svazku.

První tři místa zúčastněných týmů na I. ročníku

1. místo - Pustějov II.
2. místo - Kujavy
3. místo - Hladké Životice

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic III.

{pgslideshow id=37|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}3. ročník akce Regionu Poodří

V sobotu 16. června 2001 se konalo recesní zápolení obcí Poodří a vybočilo ze zaběhnuté tradice.

Až doposud triumfovali v soutěži nazvané Hry bez venkovských hranic hostitelé. Třetí ročník, který proběhl v sobotu v Bílově, přinesl historický průlom. Zvítězilo v něm osmičlenné družstvo obce Bartošovice, jež za sebou nechalo zbývajících pět týmů.

Pokračovat ve čtení

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic II.

2. ročník akce Regionu Poodří A opět se přiblížilo období, kdy se konají "Hry bez venkovských hranic". Tentokrát to byl druhý ročník, který se konal 24. června 2000 v Bartošovicích. Soutěžního klání obcí regionu POODŘÍ se zúčastnilo družstvo z Bílova, Kujav, Pustějova, Hukovic a domácích Bartošovic. Starostové zbývajících 14 vesnic regionu vzdali boj předem a společné družstvo do soutěže nepřihlásili. Klání se odehrálo v těchto disciplinách: dojeníúkolem bylo nadojit v daném časovém limitu co největší množství mléka z umělého, gumového vemene pyramidazástupci družstva měli co nejrychleji převést na trakaři celkem 10 balíků slámy po 2 ks a poslední člen pak z těchto balíku vystavět předepsanou pyramidu řepapřesněji hod řepou do dálky, ale házelo se mezi nohama a zezadu sudyaneb kutálení prázdného pivního sudu na danou vzdálenost rybydvoučlenné družstvo mělo za úkol chytat holýma rukama kapry v kádi a přenášet je na určené místo vajíčkavybraný chytač měl bez újmy chytit 10 vajíček házených kolegy. A právě tato poslední disciplína zamíchala konečným pořadím, které pro obce znělo: Bartošovice Hukovice Pustějov Ale pořadí není důležité, vždyť cílem setkání bylo pobavit diváky, utužit sousedské vztahy mezi obcemi a společně strávit příjemné odpoledne. A to se i přes nepříznivé počasí podařilo. Všichni věří, že III. ročníku bude konečně přát počasí více, než předchozím. Pomyslný štafetový kolík příštích her převzala starostka obce Bílov, paní Olga Fusíková.

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic VI.

6. ročník akce Regionu Poodří

Šestý ročník Her bez venkovských hranic se uskutečnil 12. června 2004 v obci Trnávka.

Celkem se tohoto ročníku zúčastnilo rekordních 12 družstev svazku Regionu Poodří. Jednotlivé soutěže byly vztaženy k obci a života u Trnavského rybníka.Počasí vyšlo, soutěžní atmosféra nechyběla, stejně jako různé dobroty od našich myslivců, hasičů, zahrádkářů a sokolíků.

První tři místa zúčastněných týmů VI. ročníku
1. místo - Kateřinice
2. místo - Bernartice nad Odrou
3. místo - Mošnov


Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic VII.

7. ročník akce Regionu Poodří

11. června 2005 se v obci Suchdol nad Odrou uskutečnil další ročník Her bez venkovských hranic.
Toto zábavné odpoledne bylo organizováno ve stylu country a večer pokračoval country zábavou se skupinou SMEČKA.
Her se celkem zúčastnilo 14 členských obcí svazku, což bylo nejvíce za dobu pořádání.

Pokračovat ve čtení

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic IX.

9. ročník akce Regionu Poodří

Dne 9. června 2007 se v Albrechtičkách, na sportovním areálu TJ Sokol, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".
V letošním roce se konal již devátý ročník soutěže, do které se aktivně zapojilo celkem 13 obcí svazku a to Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Jeseník nad Odrou, Kateřinice, Kujavy, Kunín, Mošnov, Petřvald, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Velké Albrechtice.

Pokračovat ve čtení

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic IV.

4. ročník akce Regionu Poodří

Dne 22. června 2002 se v Kujavách v rámci "Dne obce" konalo zábavné sportovní klání.
V netradičních disciplínách osmičlenných družstev (4 ženy, 4 muži), kterého se zúčastnilo šest obcí Regionu Poodří.
První tři místa zúčastněných týmů na IV. ročníku
1. místo - Kujavy
2. místo - Bartošovice
3. místo - Suchdol nad Odrou


Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic XVI.

 

V sobotu 7. června 2014 se v areálu školního hřiště v Bernarticích nad Odrou uskutečnily tradiční sportovně-zábavné „Hry bez venkovských hranic“.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 soutěžních družstev, a sice Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Hladké Životice, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kateřinice, Kunín, Mošnov, Petřvald, Sedlnice, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a Vražné.

Obce byly rozděleny do tří soutěžních skupin A, B a C.

Osmičlenná družstva jednotlivých obcí tvořily vždy čtyři ženy a čtyři muži. Pořadatelská obec pro ně připravila osm netradičních soutěžních disciplín tematicky spjatých s tím, co je pro život v obci příznačné.

O tom svědčí názvy jednotlivých soutěží:

Na statku, Hon na srnky, Bernatské koláče, Švestky do kvasu, Trénink paměti, Hasiči v akci, Tesařská zručnost a Sokolský slet.

Jednotlivé disciplíny nebyly fyzicky příliš náročné, hlavním smyslem bylo zdravě si zasoutěžit, pobavit se a navázat nové kontakty.

Celý den všechny návštěvníky her provázelo nádherné letní počasí, které jen umocnilo příjemně strávené červnové odpoledne v obci Bernartice nad Odrou.

Výsledky soutěže XVI. ročníku Her bez venkovských hranic:

  1. místo Kateřinice
  2. místo Jeseník nad Odrou
  3. místo Bernartice nad Odrou

 

 

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic XI.

11. ročník akce Regionu Poodří

Dne 13. června 2009 se v obci Kateřinice, ve sportovním areálu, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".
V letošním roce se konal již jedenáctý ročník této soutěže, do které se aktivně zapojilo celkem 14 obcí svazku a to Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Jeseník nad Odrou, Kateřinice, Kunín, Mošnov, Petřvald, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a obec Vražné. Také v letošním roce bylo složení soutěžících družstev 4 a 4, to znamená že každé soutěžní družstvo mělo osm členů, vždy čtyři ženy a čtyři muže.

Pokračovat ve čtení

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic X.

10. ročník akce Regionu Poodří

V letošním roce se uskuteční již 10. ročník putovní akce Regionu Poodří, tentokrát 14. června v obci Jeseník nad Odrou na sportovně rekreačním areálu TJ Slavoj.

Dne 14. června 2008 se v Jeseníku nad Odrou, ve sportovním areálu TJ Slavoj Jeseník nad Odrou, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".

Pokračovat ve čtení

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic VIII.


8. ročník akce Regionu Poodří

Obec Petřvald společně s Regionem Poodří uspořádala v sobotu 10. června 2006 již 8. ročník "Her bez venkovských hranic" v místní části obce, v Petřvaldíku.Hry zahájil starosta obce Petřvald Vojtěch Myška společně s pánem z Petřvaldu, který přijal pozvání a na Hry přijel na koni se svou družinou.
Sportovního klání se zúčastnilo celkem 14 smíšených desetičlenných družstev členských obcí svazku, kteří se utkali v netradičních disciplínách.

Pokračovat ve čtení

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic XVI.

V sobotu 7. června 2014 se v areálu školního hřiště v Bernarticích nad Odrou uskutečnily tradiční sportovně-zábavné „Hry bez venkovských hranic“. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 soutěžních družstev, a sice Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Hladké Životice, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kateřinice, Kunín, Mošnov, Petřvald, Sedlnice, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a Vražné.

Obce byly rozděleny do tří soutěžních skupin A, B a C. Osmičlenná družstva jednotlivých obcí tvořily vždy čtyři ženy a čtyři muži. Pořadatelská obec pro ně připravila osm netradičních soutěžních disciplín tematicky spjatých s tím, co je pro život v obci příznačné.

O tom svědčí názvy jednotlivých soutěží:

Na statku, Hon na srnky, Bernatské koláče, Švestky do kvasu, Trénink paměti, Hasiči v akci, Tesařská zručnost a Sokolský slet.

Jednotlivé disciplíny nebyly fyzicky příliš náročné, hlavním smyslem bylo zdravě si zasoutěžit, pobavit se a navázat nové kontakty.

Celý den všechny návštěvníky her provázelo nádherné letní počasí, které jen umocnilo příjemně strávené červnové odpoledne v obci Bernartice nad Odrou.

Výsledky soutěže XVI. ročníku Her bez venkovských hranic:

  1. místo Kateřinice
  2. místo Jeseník nad Odrou
  3. místo Bernartice nad Odrou

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic

Hry bez venkovských hranic je zábavné sportovní klání za účasti soutěžních družstev členských obcí Regionu Poodří v netradičních disciplínách. Pro návštěvníky je připravena podívaná plná odvázané zábavy, sportovního nasazení a chtění zvítězit. Soutěž se pořádá  každoročně a vždy v jiné sdružené obci. První sportovní klání proběhlo 13. června 1999 v Pustějově. Motto her: „Smyslem akce není vyhrát, ale zúčastnit se, pobavit se, setkat se a probrat neprobrané“.

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic XVII. ročník

V sobotu 6. června proběhl již XVII. ročník Her bez venkovských hranic, tentokrát v obci Vražné.

Celkem se zúčastnilo z původně 17-ti přihlášených, 14 družstev z obcí svazku.

K soutěžícím disciplínám se pořadatelé nechali inspirovat z dění a života v obci. Počasí vyšlo nad očekávání, žádný úpal ani dehydrataci při takovém vedru však pořadatelé nezaregistrovali. Všichni zodpovědně dodržovali pitný režim a odpoledne si příjemně užili.

A jak to všechno dopadlo? Na prvním místě se umístila obec Kateřinice se 108 body, druhé místo obsadili soutěžící z obce  Jistebník s 94 body a třetí skončilo družstvo z Bernartic nad Odrou s 91 body. Další v pořadí byli Albrechtičky, Jeseník nad Odrou, Bartošovice, Vražné, Trnávka, Mošnov a Suchdol nad Odrou, Velké Albrechtice, Skotnice, Sedlnice a Kunín.

Vytisknout E-mail

Hry bez venkovských hranic V.

5. ročník akce Regionu Poodří

V sobotu dne 14. června 2003 proběhl v obci Velké Albrechtice již 5. ročník sportovně - recesní soutěžní odpoledne smíšených osmičlenných družstev "Her bez venkovských hranic".

Tentokrát soutěžilo celkem 8 družstev ze svazku.
Byly to obce: Albrechtičky, Bartošovice, Bílov, Kujavy, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka a Velké Albrechtice.

Soutěžilo se jako vždy v netradičních disciplínách, které pořádající obec nachystala pro soutěžící.

Pořadí zúčastněných týmů V. ročníku
1. místo - Skotnice
2. místo - Suchdol nad Odrou
3. místo - Velké Albrechtice


Vytisknout E-mail

Podzimní pooderské rybářské slavnosti

Popis:

Je to jedna z nejvýznamnějších slavností pořádané Regionem Poodří a obcí Bartošovice v  podzimních dnech, většinou na přelomu října a listopadu. Každoročně je slavnost zahájena výlovem v brzkých ranních hodinách na místním Dolním bartošovickém rybníku. Poté se slavnost přesouvá i do zámeckých prostor, kde si můžete prohlédnout ukázky prací studentů z SSUŠ AVE ART Ostrava, výstavnickou činnost Regionu Poodří a MAS Regionu Poodří a čekají na vás i jiné atraktivity. Zámecká kuchyně nabízí v historických prostorách posezení s ochutnávkou rybích specialit. Každoročně je slavnost obohacena o doprovodný program. Také nedaleká Záchranná stanice pro volně žijící živočichy má pro své návštěvníky otevřené dveře a v pravidelných intervalech provádí skupiny zájemců.

Vytisknout E-mail