csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Svatební obřady a oslavy, Vražné-Hynčice

phoca_thumb_l_rodny-dum-j-g-mendela02

Rodný dům Johanna Gregora Mendela nabízí své prostory pro konání romantických svatebních obřadů v klidném prostředí venkova. Nabízí také možnost uspořádání svatební hostiny či jiné rodinné oslavy.

p1050788Svatba (hostina) rodinná oslava na statku.
Tento půvabný statek se nachází v místní části obce Vražné - v Hynčicích, v chráněné krajinné oblasti Poodří. Prostor je ideální pro max. 50 osob. Cena za pronájem pouze k obřadu činí 1000,- Kč bez správních poplatků.

phoca_thumb_l_svatba-srpen09-2
Společenský sál.  Sál pro konání společenských akcí - svateb, hostin.

Termíny svatebních obřadů:
Svatební obřady zajišťuje obec Vražné ve spolupráci s matričním úřadem MěÚ Odry. Termíny svatebních obřadů (i případných svatebních hostin) si můžete dohodnout na OÚ Vražné.
kontakt:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.vrazne.cz
tel: 556 730 532

Praktické pokyny pro svatebčany:
Místa určená ke svatebnímu obřadu si můžete předem prohlédnout. Na dvůr je zakázán vjezd motorových vozidel. V těsné blízkosti Rodného domu J. G. Mendela se nachází 2 parkoviště pro cca 10 aut. Fotografování a filmování je povoleno. Rozhazování konfet a podobných ozdob svatebními hosty s rozvahou. Všem účastníkům obřadu je plně k dispozici hygienické zázemí pro návštěvníky rodného domu. Doklady potřebné pro uzavření sňatku: občanské průkazy, rodné listy, apod.
Příslušný matriční obvod - Městský úřad Odry

Print

Svatební obřady na zámku v Bartošovicích

Zámek Bartošovi...

Hledáte místo pro uspořádání svatebního obřadu s hostinou i ubytováním v krásných prostorách zámku, s atmosférou pohody venkova?
Pak tedy dovolte, abychom Vás přivítali na zámku v Bartošovicích. Nejprve pár slov úvodem k historii tohoto objektu.
V roce 1490 je v obci zmiňována tvrz, která bylo v roce 1583 přestavěna na jednopatrovou budovu. V roce 1670 dochází k významným stavebním úpravám. Zámek je přestavěn na dvoupatrovou čtyřkřídlovou budovu se středním obdélným dvorem, sedlovými zvalbenými střechami. V přízemí se zachovaly barokní klenby. V letech 1869 – 1877 proběhla další přestavba, která takřka překryla starší stavební fáze, nádvoří dříve arkádové, byl přistavěn balkon. Z upravených interiérů si největší pozornost zaslouží piano nobile, opatřené nevšední interiérovou výbavou – dřevěné schodiště, vestavený nábytek (jídelna), kazetové stropy, dřevěný nábytek a okenice, novorenesanční mobiliář. 30. 11. 1999 byl zámek spolu se zámeckým parkem prohlášen kulturní památkou.
V současné době je zámek majetkem obce Bartošovice a prostory zámku jsou nabízeny pro pořádání svatebních obřadů, včetně hostin a ubytování. Místo pro svatební obřad si můžete vybrat v obřadní síni v reprezentativních prostorách zámku nebo pokud se rozhodnete pro obřad pod širým nebem, je možno využít prostor pod platanem v zámeckém parku.
Rádi byste spojili svatební obřad s hostinou i ubytováním, aniž byste zruinovali svůj rodinný rozpočet?
V tom případě využijte našich služeb. K pořádání svatebních hostin jsou k dispozici reprezentativní prostory, domácí kuchyně, rekonstruované prostory ubytování v kategorii Penzion *. Při přípravě výzdoby prostor (i venkovních) spolupracujeme s firmami, které jsou schopny zajistit vše dle Vašich představ od květinových aranžmá až po kompletní výzdobu stolů, židlí, sálů. Kolektiv pracovníků zámku je připraven uspokojit požadavky klientů, kteří se rozhodnou strávit jistě nezapomenutelné okamžiky v tomto krásném prostředí.
Termíny pro uspořádání svatebních obřadů, včetně svatebních hostin s ubytováním jsou dlouho dopředu rezervovány, proto snoubencům doporučujeme rezervaci termínu již nyní na matrice Obecního úřadu v Bartošovicích (tel. 556 758 692).

Pokud se rozhodnete využít naší nabídky, rádi vás provedeme všemi prostorami a pomůžeme vám vše připravit tak, aby pro vás a vaše blízké byl svatební obřad u nás nezapomenutelným zážitkem.

Kontakty:
Obecní úřad Bartošovice                               Zámek Bartošovice
742 54 Bartošovice 135                                742 54 Bartošovice 1
Tel.: + 420 556 758 692                              Tel.: + 420 556 720 490
e-mail: obec @bartosovice.cz
www.bartosovice.cz

Print

Svatební obřady zámek Kunín

Zámek Kunín

Zámek v Kuníně náleží k nejcennějším barokním zámkům celé Moravy, ve kterém jsou instalovány původní historické sbírky nedozírné hodnoty. Zámek patří k turisticky nejnavštěvovanějším objektům regionu. V době konání svatebních obřadů se turistický provoz zámku přerušuje. Svatební obřad se koná v nejatraktivnějších a historicky nejcennějších prostorách zámku. Od r. 2007 je možno využít ke svatební obřadům i hostinám kuželnu nebo zámecký park. Pro rezervování termínu svatebního obřadu a pro další informace kontaktujte Obecní úřad Kunín, E. Ruskovou, tel. 556 731 046, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Na zámku je rovněž možné uspořádat svatební hostinu v restauraci U Dobré hraběnky. Novomanželé mohou strávit svatební noc v novomanželském apartmá v podkroví zámku. K dispozici jsou ještě další stylově zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením - dva dvoulůžkové pokoje a jednolůžkový pokoj s přistýlkou. Svatební den lze zpříjemnit hrou kuželek v zámecké kuželně nebo prohlídkou interiéru zámku s průvodcem.
Objekt zámku je bezbariérový - vybaven plošinou pro imobilní občany (na plošinu je nutné přesednout).

Fotografování a filmování svatebního obřadu ve Velkém sále zámku, kde se obřad uskutečňuje, a na Velkém schodišti je povoleno a není Správou zámku zpoplatněno. Bezplatné pořizování záběrů v těchto prostorách platí pouze pro páry sezdané na zámku v Kuníně. Fotografování v jiných zámeckých pokojích je možné za poplatek 1000,- Kč a počet osob je omezen na 10 svatebčanů. Doba fotografování je max. 45 minut, překročení limitu bude účtováno druhou částkou ve výši 1000,- Kč. Fotografování ve vybraných prostorách zámku určí pověřený zaměstnanec správy zámku. Poplatek bude uhrazen v návštěvnické pokladně v hotovosti oproti vydání fotovstupenky. Fotografování v jiných zámeckých pokojích je umožněno jak párům sezdaným na zámku v Kuníně, tak párům zde nesezdaným po předchozí dohodě se Správou zámku.

Print