csarenfrdeelhuitkoplptruskes
/images/phocagallery/obec/trnavka/thumbs/phoca_thumb_m_hry%20bez%20hranic%2009.jpg

Hry bez venkovských hranic I.

1. ročník akce Regionu Poodří

V neděli 13. června 1999 kulturní komise při Obecním úřadu v Pustějově uspořádala v areálu místní Sokolovny 1. ročník zábavného odpoledne. "Hry bez venkovských hranic" za účasti soutěžících družstev v čele se starostou, resp. zástupcem starosty obcí Bartošovic, Bílova, Hladkých Životic, Kujav a družstva Pustějova I a II. Do soutěže se zapojily také děti zúčastněných obcí v pěvecké soutěži "Pustějovský slavíček" dle věkových kategorií.   Velkým potleskem a mohutným povzbuzováním byly provázeny soutěže vybraných smíšených dvojic každého obecního družstva, kteří se stali pošťáky, kominíky, skláři, hospodskými a hasiči. Přestože motto znělo: "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se", boje v jednotlivých disciplinách byly nelítostné. Nakonec se prosadilo mládí a vítězem celého klání obcí se stalo družstvo Pustějova II.   Tato akce byla první společnou, kdy zástupci sousedních obcí a občané samotní našli způsob, jak se odreagovat od všedních starostí a problémů, společně se bavit,veselit.Nebývalý zájem o tento netradiční způsob zábavy snad vytvoří z této akce tradici. Druhý ročník těchto her se v roce 2000 uskuteční v obci Bartošovice. Těšíme se na přístí ročník Her bez venkovských hranic.  

Ing. Oldřich Usvald

Soutěže se zúčastnilo 5 obcí svazku.

První tři místa zúčastněných týmů na I. ročníku

1. místo - Pustějov II.
2. místo - Kujavy
3. místo - Hladké Životice

Print

Hry bez venkovských hranic III.

{pgslideshow id=37|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}3. ročník akce Regionu Poodří

V sobotu 16. června 2001 se konalo recesní zápolení obcí Poodří a vybočilo ze zaběhnuté tradice.

Až doposud triumfovali v soutěži nazvané Hry bez venkovských hranic hostitelé. Třetí ročník, který proběhl v sobotu v Bílově, přinesl historický průlom. Zvítězilo v něm osmičlenné družstvo obce Bartošovice, jež za sebou nechalo zbývajících pět týmů.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic II.

2. ročník akce Regionu Poodří A opět se přiblížilo období, kdy se konají "Hry bez venkovských hranic". Tentokrát to byl druhý ročník, který se konal 24. června 2000 v Bartošovicích. Soutěžního klání obcí regionu POODŘÍ se zúčastnilo družstvo z Bílova, Kujav, Pustějova, Hukovic a domácích Bartošovic. Starostové zbývajících 14 vesnic regionu vzdali boj předem a společné družstvo do soutěže nepřihlásili. Klání se odehrálo v těchto disciplinách: dojeníúkolem bylo nadojit v daném časovém limitu co největší množství mléka z umělého, gumového vemene pyramidazástupci družstva měli co nejrychleji převést na trakaři celkem 10 balíků slámy po 2 ks a poslední člen pak z těchto balíku vystavět předepsanou pyramidu řepapřesněji hod řepou do dálky, ale házelo se mezi nohama a zezadu sudyaneb kutálení prázdného pivního sudu na danou vzdálenost rybydvoučlenné družstvo mělo za úkol chytat holýma rukama kapry v kádi a přenášet je na určené místo vajíčkavybraný chytač měl bez újmy chytit 10 vajíček házených kolegy. A právě tato poslední disciplína zamíchala konečným pořadím, které pro obce znělo: Bartošovice Hukovice Pustějov Ale pořadí není důležité, vždyť cílem setkání bylo pobavit diváky, utužit sousedské vztahy mezi obcemi a společně strávit příjemné odpoledne. A to se i přes nepříznivé počasí podařilo. Všichni věří, že III. ročníku bude konečně přát počasí více, než předchozím. Pomyslný štafetový kolík příštích her převzala starostka obce Bílov, paní Olga Fusíková.

Print

Hry bez venkovských hranic VII.

7. ročník akce Regionu Poodří

11. června 2005 se v obci Suchdol nad Odrou uskutečnil další ročník Her bez venkovských hranic.
Toto zábavné odpoledne bylo organizováno ve stylu country a večer pokračoval country zábavou se skupinou SMEČKA.
Her se celkem zúčastnilo 14 členských obcí svazku, což bylo nejvíce za dobu pořádání.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic VI.

6. ročník akce Regionu Poodří

Šestý ročník Her bez venkovských hranic se uskutečnil 12. června 2004 v obci Trnávka.

Celkem se tohoto ročníku zúčastnilo rekordních 12 družstev svazku Regionu Poodří. Jednotlivé soutěže byly vztaženy k obci a života u Trnavského rybníka.Počasí vyšlo, soutěžní atmosféra nechyběla, stejně jako různé dobroty od našich myslivců, hasičů, zahrádkářů a sokolíků.

První tři místa zúčastněných týmů VI. ročníku
1. místo - Kateřinice
2. místo - Bernartice nad Odrou
3. místo - Mošnov


Print

Hry bez venkovských hranic IX.

9. ročník akce Regionu Poodří

Dne 9. června 2007 se v Albrechtičkách, na sportovním areálu TJ Sokol, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".
V letošním roce se konal již devátý ročník soutěže, do které se aktivně zapojilo celkem 13 obcí svazku a to Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Jeseník nad Odrou, Kateřinice, Kujavy, Kunín, Mošnov, Petřvald, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Velké Albrechtice.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic IV.

4. ročník akce Regionu Poodří

Dne 22. června 2002 se v Kujavách v rámci "Dne obce" konalo zábavné sportovní klání.
V netradičních disciplínách osmičlenných družstev (4 ženy, 4 muži), kterého se zúčastnilo šest obcí Regionu Poodří.
První tři místa zúčastněných týmů na IV. ročníku
1. místo - Kujavy
2. místo - Bartošovice
3. místo - Suchdol nad Odrou


Print

Hry bez venkovských hranic XVI.

 

V sobotu 7. června 2014 se v areálu školního hřiště v Bernarticích nad Odrou uskutečnily tradiční sportovně-zábavné „Hry bez venkovských hranic“.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 soutěžních družstev, a sice Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Hladké Životice, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kateřinice, Kunín, Mošnov, Petřvald, Sedlnice, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a Vražné.

Obce byly rozděleny do tří soutěžních skupin A, B a C.

Osmičlenná družstva jednotlivých obcí tvořily vždy čtyři ženy a čtyři muži. Pořadatelská obec pro ně připravila osm netradičních soutěžních disciplín tematicky spjatých s tím, co je pro život v obci příznačné.

O tom svědčí názvy jednotlivých soutěží:

Na statku, Hon na srnky, Bernatské koláče, Švestky do kvasu, Trénink paměti, Hasiči v akci, Tesařská zručnost a Sokolský slet.

Jednotlivé disciplíny nebyly fyzicky příliš náročné, hlavním smyslem bylo zdravě si zasoutěžit, pobavit se a navázat nové kontakty.

Celý den všechny návštěvníky her provázelo nádherné letní počasí, které jen umocnilo příjemně strávené červnové odpoledne v obci Bernartice nad Odrou.

Výsledky soutěže XVI. ročníku Her bez venkovských hranic:

  1. místo Kateřinice
  2. místo Jeseník nad Odrou
  3. místo Bernartice nad Odrou

 

 

Print

  • 1
  • 2